Youtube’da Canlı İzlenme Rekoru Kırdı!

Uzay atlayışı rekor kırdı

“Uzayın kıyısı”ndan atlayarak birkaç rekor birden kıran Avusturyalı Felix Baumgartner aynı zamanda canlı izlenme rekoru da kırdı.

Dün yaptığı serbest düşüşte ses hızını aşan 43 yaşındaki Baumgartner’ın düşüşünü, Google’ın YouTube internet sitesinde sekiz milyondan fazla kişi canlı olarak izledi.Google’ın İngiltere kolu Google UK yöneticilerinin yaptığı açıklamada, bunun internet tarihinde eşzamanlı izleme rekoruna ulaştığı doğrulandı.
ABD‘nin New Mexico eyaletinde 39 km irtifada dev bir helyum balonundan atlayan Baumgartner, dokuz dakikalık düşüşü sırasında saatte 1343 km hız yaparak ses hızını aştı.

Baumgartner’in çıkışını gerçekleştirdiği kapsüle, internet üzerinden canlı izlenme olanağı sunmak için kameralar yerleştirildi.

Google sözcüsü, atlayışın sponsoru olan Red Bull Stratos’un yaptığı canlı yayının YouTube’da aynı anda en fazla kişi tarafından izlenen gösteri olduğunu belirtti.
Şirketin internet sitesinde yapılan açıklamada “Başarılarından ötürü Felix Baumgartner’ı ve YouTube’da en fazla eşzamanlı izleyici çeken canlı yayını gerçekleştirdiği için Red Bull Stratos ekibini kutluyoruz.” denildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s